Żeglarstwo i czarterowanie jachtów to coraz prężniej rozwijająca się branża. Czarter jachtów to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają czuć wiatr w żaglach, lecz nie posiadają własnego jachtu czy łodzi motorowej. Żeglarstwo daje masę niesamowitych przeżyć i doznań. To alternatywa dla leżenia na plaży czy wędrowania po górach. Czarterując jachty na Mazurach można przeżyć przygodę życia. Możesz wybrać się na jacht zarówno z rodziną, jak i z paczką znajomych. Zobacz, dlaczego warto wybrać czarter jachtów.

Czarter jachtów motorowych

Przed czarterem warto wybrać firmę, która udostępni Ci wybrana jednostkę pływającą. Możesz wybrać jacht, napędzany wyłącznie siłą żagli lub jacht motorowy, który oprócz żagli ma także silnik napędzający pojazd. Firmy wypożyczające jachty, mają ich do dyspozycji nawet kilkaset. Jakie więc wybrać jacht, aby zapewnić sobie należyty komfort? Przede wszystkim wybór jachtu należy dostosować do posiadanych umiejętności żeglarskich, liczby i płci załogi, możliwości finansowych, wyposażenia i aranżacji łodzi motorowej lub jachtu i wielu innych. Niektóre z jachtów mają oddzielne i zamykane kabiny do spania, inne takich dogodności nie mają. Niektóre z jachtów są typowo sportowe. Ich opływowy kształt pozwala uzyskać dużą szybkość jednostki pływającej. Są przeznaczone raczej dla doświadczonych żeglarzy. Jachty hotelowe są bardziej komfortowe, mają bogate wyposażenie i są bardzo nowoczesne.  Niektóre mają wbudowane telewizory i dvd. Jakość wyposażenia będzie zawsze odzwierciedlać cenę czarteru jachtu. wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli liczymy na morską przygodę i nie chcemy pławić się w luksusach warto sięgnąć po jacht turystyczny. Są to jachty najbardziej uniwersalne, zapewniają należyty komfort i bezpieczeństwo żeglugi.

Czarter Mazury

Wybierając odpowiedni jacht, warto uwzględnić posiadane doświadczenie żeglarskie. Mało doświadczeni żeglarze powinni sięgnąć po mniejsze łodzie motorowe, z niezawodnym silnikiem, który okaże się niezastąpiony podczas nagłego szkwału. Żeglarze z większym doświadczeniem mogą pokusić się o duży i zwrotny jacht. Takie jachty wymagają od załogi zwiększonej ostrożności w okolicach mielizn. Lekka konstrukcja z otwartą rufą zapewnią świetną zabawę. Jeśli chcesz przeżyć dziką przygodę i wpłynąć w miejsca trudno dostępne i dzikie – wybierz jacht trampingową. Małe jachty nadają się do zwiedzania trudno dostępnych miejsc na Mazurach.  Przeznaczone są dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z naturą i nie przeszkadzają im mniej komfortowe warunki.

Przed czarterem dopełnij wszelkich wątpliwości

Podczas negocjacji ceny czarteru, ustal cenę za cały okres z góry. Uwzględnij ewentualne rabatu i dopłaty. Sprecyzuj co wliczone jest w cenę – paliwo, silnik, środki czystości, akumulator, ubezpieczenie. W przeciwnym przypadku,przy oddaniu jachtu możesz być zaskoczony. Dowiedz się, gdzie i ile kosztuje pozostawienie parkingu na czas żaglowania. Dokładnie przeczytaj umowę czarterową, zanim ją podpiszesz. Podczas odbioru jachtu dokładnie go sprawdź.

Czarter jachtów

Wielość dostępnych jachtów przyprawia o zawrót głowy. Na najwyższej półce znajdują się jachty takie jak Maxus 33 czy TES 32 Dreamer. Średniej klasy, wygodne jachty to Antila 27, Twister 26. Wśród najtańszych łódek warto wybrać Tang 780 lub Sasankę 660. Wybór jachtu uzależnij od swoich umiejętności i preferencji. Czarterujący jachty z przyjemnością doradzą Ci właściwy wybór.

Źródło: okej-czarter.pl